Rozwód Bydgoszcz

Kancelaria Koźlińska zajmuje się prowadzeniem spraw rozwodowych (usługa adwokat rozwód Bydgoszcz), w szczególności ocena ekspercka podstaw do rozwodu, opracowanie skutecznych i najbardziej opłacalnych dla Klienta strategii przeprowadzenie rozwodu. Sporządzamy pisma, pomagamy skompletować dokumenty, reprezentujemy Klientów w sądzie, doradzamy w całym procesie rozwodowym.

Oferujemy profesjonalne i skuteczne prowadzenie spraw w zakresie prawa rodzinnego (usługa alimenty i opieka nad dzieckiem), w tym: postępowania zasądzenia alimentów, ustalenie kontaktów z dzieckiem, ograniczenie władzy rodzicielskiej oraz ustalenie ojcostwa (lub zaprzeczenie ojcostwa). 

Rozwód Bydgoszcz – jakie zadania ma dobry adwokat rozwodowy?

Adwokat/radca prawny w sprawach rozwodowych potrafi „na chłodno” ocenić sytuację, doradzić i zaproponować rozwiązania, które spokojnie pozwolą przejść przez tą niełatwą drogę przez rozwód.

Oczekiwania klientów bywają jednak różne. Gdy konflikt jest naprawę duży, a wzajemne niechęć małżonków do siebie nie możliwa do zapanowania. Ważnym jest jednak by swojemu adwokatowi/radcy prawnemu od rozwodu dać jasny przekaz odnośnie swoich oczekiwań. Warto jednak pamiętać o szczerości i otwartości. Im więcej faktów zostanie powierzonych pełnomocnikowi, nawet tych trudnych, tych intymnych, bolesnych, wstydliwych, tym możliwym będzie zaproponowanie właściwszej drogi, aby przejście przez rozwód nie stało się kolejną udręką naszego życia.

Niezwykle ważnym jest zaangażowanie adwokata/radcy prawnego w sprawę o rozwód. Empatia, zrozumienie i doświadczenie, nie tylko te życiowe, ale również te na sali sądowej, gdzie nie ma już czasu na snucie opowiadań z całego życia. Tam bowiem należy wyselekcjonować to co było najistotniejsze w życiu małżonków, a co do prowadziło do trwałego i zupełnego rozpadu związku małżeńskiego.

W przypadku rozwodu, znajomość przepisów, doświadczenie na Sali sądowej jednak nie wystarczy. Nie chodzi tu bowiem o to, czy sąd orzeknie rozwód, bo najczęściej orzeknie, w jakiej wysokości będą alimenty, bo zasądzone na rzecz małoletnich dzieci będą zawsze, jak też nie o to jak po rozwodzie przydzielona zostanie władza rodzicielska czy uregulowane kontakty z dziećmi. Istotnym by adwokat / radca prawny rozumiał klienta, zrozumiał sytuację w jakiej się znalazł i na chłodno doradził o tym, co w danym konkretnym przypadku, w konkretnej sytuacji będzie najbardziej korzystne dla klienta.

Rozwód – Przesłanki konieczne do orzeczenia rozwodu

Rozwód orzekany jest przez Sąd w oparciu o przesłanki rozwodowe, których wystąpienie jest konieczne i oznacza, że w związku nastąpił trwały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego. Ale co to oznacza w praktyce? Przesłanki dzielą się na pozytywne oraz negatywne. Te pierwsze to więzi (uczuciowe, fizyczne oraz gospodarcze), a drugie to m. in. dobro dzieci czy zasady współżycia społecznego.

Rozwód kościelny

Kancelaria Koźlińska posiada uprawnienia Kanoniczne do świadczenia usług z zakresu Unieważnienia małżeństw kościelnych (potocznie zwanych rozwodami kościelnymi) Więcej informacji o prawie kanonicznym.

Kontakt w sprawach rozwodowych

Skontaktuj się z nami, każdą sprawę analizujemy indywidualnie:
telefon: 607 880 834

Zobacz więcej:

---------------------------------