Rozwód kościelny

W nauczeniu Kościoła termin „rozwód kościelny” tak naprawdę nie istnieje. Małżeństwo jest bowiem nierozerwalnym związkiem mężczyzny i kobiety, toteż ze swej istoty nie podlega ono rozwiązaniu.

Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie prawa kanonicznego, a w szczególności w sprawach dotyczących postępowań o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego.

Sprawami z zakresu prawa kanonicznego zajmuje się adwokat kościelny Aleksandra Koźlińska, która w roku 2013 ukończyła wyższe studia  z zakresu prawa kanonicznego na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dzięki zdobytemu wykształceniu, kolejno zdobytemu doświadczeniu oraz na mocy uzyskanych uprawnień – tj. dekretów od hierarchów Kościoła Katolickiego posiada kompetencje i uprawnienia do świadczenia pomocy prawnej stronom przy prowadzeniu procesów przed sądami kościelnymi, w tym również zastępstwo procesowe przed niektórymi sądami biskupimi w zakresie spraw o stwierdzenie nieważności małżeństw kościelnych.”

W nauczeniu Kościoła termin „rozwód kościelny” „unieważnienie małżeństwa” lub „unieważnienie ślubu kościelnego” tak naprawdę nie istnieje. Małżeństwo jest bowiem nierozerwalnym związkiem mężczyzny i kobiety, toteż ze swej istoty nie podlega ono rozwiązaniu. Jeśli doszukaliśmy się jakichś podstaw jego nieważności zwracamy się do sądu kościelnego o orzeczenie, że małżeństwo nigdy nie istniało i właśnie to jest istotą procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

 

Podziel się na:
  • Drukuj
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Dodaj do ulubionych