JAK UZASADNIĆ PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW?
Jak uzasadnić podwyższenie alimentów – to pytanie, które często pojawia się w sytuacjach, gdy dotychczasowe świadczenia alimentacyjne okazują się niewystarczające…
KTO ODPOWIADA ZA MOBBING W MIEJSCU PRACY?
Kto odpowiada za mobbing w miejscu pracy – to pytanie, które coraz częściej pojawia się w kontekście rosnącej świadomości praw…
KIEDY SEPARACJA JEST NIEDOPUSZCZALNA?
Kiedy separacja jest niedopuszczalna? To pytanie, z którym coraz częściej spotykają się osoby rozważające rozstanie bez definitywnego kończenia małżeństwa. Wiele…
Rozwód bez orzekania o winie krok po kroku
Wielu moich Klientów pyta mnie, jak wygląda rozwód bez orzekania o winie krok po kroku i czy jest to dla…
jak załatwić zasiedzenie nieruchomości?
Wielu moich klientów zastanawia się, jak załatwić zasiedzenie nieruchomości i jakie kroki należy podjąć, aby proces ten przebiegł sprawnie i…
Jak zacząć rozwód?
Wielu moich klientów zastanawia się, jak zacząć rozwód i jakie kroki należy podjąć, aby przebiegł on sprawnie, z poszanowaniem ich…
Jak się „rozwieść” w kościele? Procedura krok po kroku
Dla pełnej jasności omawianej treści, zacząć należy od wskazania, iż Kościół jako taki nie pozwala na rozwiązanie ważnie zawartego małżeństwa.…
Podwyższenie alimentów
W myśl art. 135 § 1 k.r.o. zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.…
Kościelne unieważnienie małżeństwa – potocznie „rozwód kościelny”
Na wstępie należy wyjaśnić, że w nauczaniu Kościoła termin „rozwód kościelny” „unieważnienie małżeństwa” lub „unieważnienie ślubu kościelnego” tak naprawdę nie…
Komu i kiedy przysługują alimenty po rozwodzie?
Kodeks rodzinny i opiekuńczy dopuszcza orzeczenie alimentów na byłego małżonka. Jednakże orzeczenie alimentów zależne jest od kilku istotnych czynników, które…