jak załatwić zasiedzenie nieruchomości?
Wielu moich klientów zastanawia się, jak załatwić zasiedzenie nieruchomości i jakie kroki należy podjąć, aby proces ten przebiegł sprawnie i…
Jak zacząć rozwód?
Wielu moich klientów zastanawia się, jak zacząć rozwód i jakie kroki należy podjąć, aby przebiegł on sprawnie, z poszanowaniem ich…
Jak się „rozwieść” w kościele? Procedura krok po kroku
Dla pełnej jasności omawianej treści, zacząć należy od wskazania, iż Kościół jako taki nie pozwala na rozwiązanie ważnie zawartego małżeństwa.…
Podwyższenie alimentów
W myśl art. 135 § 1 k.r.o. zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.…
Kościelne unieważnienie małżeństwa – potocznie „rozwód kościelny”
Na wstępie należy wyjaśnić, że w nauczaniu Kościoła termin „rozwód kościelny” „unieważnienie małżeństwa” lub „unieważnienie ślubu kościelnego” tak naprawdę nie…
Komu i kiedy przysługują alimenty po rozwodzie?
Kodeks rodzinny i opiekuńczy dopuszcza orzeczenie alimentów na byłego małżonka. Jednakże orzeczenie alimentów zależne jest od kilku istotnych czynników, które…
Jakie są etapy postępowania rozwodowego?
Proces o rozwód, jak każdy proces w sądzie ma swoje ściśle określone etapy. Wiedza o etapach postępowania rozwodowego jest kluczowa,…
Czego unikać w trakcie trwania procesu o rozwód?
Mnóstwo negatywnych emocji, stres i napięcie powodują, że przy postępowaniu o rozwód nie zawsze myślimy racjonalnie. Dlatego też, gdy jesteśmy…
Czym jest badanie w OZSS w procesie o rozwód?
OZSS, czyli Opiniodawczy Zespół Specjalistów Sądowych, pełni istotną rolę w procesie rozwodowym. Organ ten ma na celu przeprowadzenie obiektywnych badań,…
Wyprowadzka z domu przed rozwodem
Jednym z pierwszych kroków, jakie niektórzy podejmują zanim formalnie sąd rozwiąże małżeństwo, jest wyprowadzka z wspólnego domu. Choć może się…